مجله پزشکی

آشنایی با آزمایش خون در منزل

آزمایش خون در منزل چگونه است؟

در سایت خدمات پزشکی می خواهیم شما را انواع آزمایش هایی که توسط کادر درمان در منزل انجام می شود مانند آزمایش خون در منزل آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی را در این حوزه کسب نمایید.

مراکز پزشکی و آژانس های مربوط به ارائه ی خدمات مختلف درمانی چکاپ های متنوعی را برای بررسی وضعیت سلامت بیماران در نظر گرفته اند که در ادامه به بررسی  انواع آزمایش ها و چکاپ های ارائه شده در این مجموعه ها می پردازیم.

آزمایش خون در منزل,آزمایش خون در منزل تهران,انجام آزمایش خون در منزل

انواع آزمایش هایی که در منزل انجام می شود

در این مطلب اطلاعات مفیدی را درباره ی انواع آزمایش های خون در منزل به شما مخاطبان محترم ارائه می دهیم.

۱. چکاپ زنان در منزل

از جمله انواع آزمایش خون در منزل چکاپ زنان می باشد و هدف پزشکان از تجویز این چکاپ بررسی فاکتورهایی مانند گلبول های خون، عملکرد ارگان های بدن، املاح و ویتامین ها، ابتلا به هپاتیت و قند و چربی خون است.

۲. چکاپ مردان در منزل

هدف پزشکان از تجویز این چکاپ برای مردان بررسی فاکتورهایی نظیر گلبول‌های خون، عملکرد ارگان‌های بدن، املاح و ویتامین‌ها، ابتلا به هپاتیت، قند و چربی خون و پروستات است.

۳. چکاپ سالمندان

از مهم ترین انواع گرفتن آزمایش خون در منزل چکاپ سالمندان است زیرا این دسته از افراد به دلیل کهولت سن امکان مراجعه ی حضوری را به آزمایشگاه های تخصصی ندارند و پزشکان به منظور بررسی فاکتور های مهمی مانند انعقاد خون و… این چکاپ را برای بیماران سالمند تجویز می کنند.

۴. چکاپ کودکان

در این چکاپ پزشکان با بررسی وضعیت جسمانی کودک می توانند فاکتور های مورد بررسی را مشخص کنند.

گرفتن آزمایش خون در منزل,آزمایش خون در منزل,آزمایش خون در منزل تهران

انواع آزمایش‌های خون تشخیصی و تخصصی در منزل

معمولا افرادی که احتیاج به انجام آزمایش خون در منزل دارند همچنین نمی توانند به دلایل مختلف مانند بیماری، مشغله ی کاری و… به آزمایشگاه ها مراجعه کنند می توانند با مراکز ارائه ی خدمات پزشکی تماس گرفته و درخواست اعزام کادر درمان را برای انواع آزمایش خون در منزل داشته باشند تا در اسرع وقت تیم پرستاران به محل مورد نظرشان فرستاده شوند.

پرستاران با حضور در منزل شما و انجام نمونه گیری لازم آن را به آزمایشگاه های تخصصی ارسال می کنند و سپس نتیجه ی آن را در اسرع وقت به شما اعلام می کنند.

تمام مراحل انجام گرفته در نمونه گیری خون توسط کادر درمان با رعایت پروتکل های بهداشتی و استاندارد های تعریف شده توسط وزارت بهداشت می باشد بنابراین شما می توانید با خیال راحت انواع آزمایش های خون را در منزل انجام دهید.

انواع آزمایش های تخصصی که در منزل انجام می شود به شرح زیر است:

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با خدمات پرستاری در منزل

۱. تست زردی نوزاد در منزل

معمولا عارضه ی زردی از بیماری های شایع در نوزادان است که شما می توانید با درخواست پزشک و یا پرستار از مراکز ارائه ی خدمات پزشکی این عارضه را در اسرع وقت شناسایی کنید.

۲. آزمایش های مربوط به بارداری در زنان

شما می توانید کلیه آزمایش های مربوط به زنان را در ایام بارداری مانند آزمایش بتا بارداری، غربالگری جنین، تست بارداری، آزمایش های دوره ای ایام بارداری و… را در منزل توسط کادر درمان مجرب با خیال راحت از رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام دهید.

۳. آزمایش های مربوط به بیماری های مقاربتی

آزمایش های مربوط به انواع بیماری ها و اختلالات مقاربتی معمولا در میان بسیاری از افراد نادیده گرفته می شود اما شما می توانید با دیدن اولین نشانه های مرتبط با این بیماری ها در اسرع وقت از خدمات پزشکی ارائه شده برای بررسی این بیماری در محیط امن منزل اقدام کنید .

آزمایش خون در منزل,آزمایش خون در منزل تهران,انجام آزمایش خون در منزل

۴. آزمایش های مربوط به بررسی عملکرد بدن

برای حفظ سلامت بدن لازم است تا شما در دوره های منظم درمان که توسط پزشک متخصص برای شما تجویز می شود اقدام به انجام چکاپ های مهمی از جمله آزمایش کبد چرب، آزمایش کلیه، آزمایش تیروئید، آزمایش پروستات و… اقدام کنید.

۵. آزمایش های تشخیصی تخصصی

معمولا پزشکان متخصص برای بررسی وضعیت سلامت جسمانی بیمار آزمایش های متعددی را از جمله آزمایش کورتیزول، آزمایش ریزش مو، آزمایش چربی خون، آزمایش قند خون، آزمایش کم خونی، آزمایش سرطان و تست ام اس را برای بیمار تجویز می کنند.

شما می توانید در صورت فراهم نبودن امکانات لازم برای مراجعه به آزمایشگاه های تخصصی با درخواست تیم پرستار به منزل خود این آزمایش ها را انجام دهید.

۶. آزمایش ایدز

تشخیص بیماری ایدز اگر در اسرع وقت و پس از مشاهده ی اولین نشانه های مربوط به این بیماری انجام شود شما می توانید مراحل درمان را با مراجعه به پزشک متخصص و مصرف دارو انجام دهید بنابراین لازم است در صورت عدم مراجعه ی حضوری به آزمایشگاه های تخصصی برای تشخیص بیماری ایدز درخواست پرستار برای گرفتن آزمایش خون در منزل داشته باشید.

۷. آزمایش پاپ اسمیر

این آزمایش یکی از مهم ترین آزمایش های پزشکی مربوط به زنان است زیرا سرطان دهانه ی رحم را بررسی می کند و شما می توانید در محیط امن منزل با اعزام تیم پرستاران مجرب این آزمایش و همچنین آزمایش اچ پی وی را با رعایت استاندارد های بهداشتی و پزشکی انجام دهید.

چکاپ سازمانی چیست و چگونه انجام می شود؟

این چکاپ با اعزام کادر درمان به محل سازمان مورد نظر و انجام آزمایش های لازم صورت می گیرد و در آخر نتایج آن به سازمان مورد نظر ارائه می شود.

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با پرستاری سالمند در منزل

در ادامه ی مطلب شما را با مزایای چکاپ سازمانی آشنا خواهیم کرد

  1. در این نوع از چکاپ افراد می توانند تحت تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی قرار بگیرند.
  2. از مهم ترین مزایای چکاپ سازمانی این است که امکان انجام این آزمایش در منزل و برای خانواده ی پرسنل سازمان مربوط نیز امکان پذیر است.
  3. ارائه گزارش سلامت سازمانی پس از انجام این چکاپ توسط کادر درمان انجام می گیرد.
  4. از مزایا چکاپ سازمانی این است که نتایج این آزمایش توسط تیم پزشکان متخصص به سازمان مربوط اعلام می شود.
  5. فرآیند انجام این چکاپ به این صورت است که ابتدا نیرو های مجرب کادر درمان به محل سازمان مورد نظر اعزام می شوند و پس از گرفتن نمونه های آزمایش لازم از افراد آن را در اسرع وقت به محل آزمایشگاه های تخصصی ارسال کرده و مورد بررسی های تخصصی قرار می دهند.
  6. در مرحله ی بعد باید نتیجه ی بررسی های پزشکی توسط کادر درمان به سازمان مورد نظر برای تایید سلامت اعضا در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

آنچه در انتقال خون از محل سازمان یا منزل شخصی افراد مختلف حائز اهمیت است دمای نمونه خون از زمانی که گرفته می شود تا زمانی است که برای بررسی های لازم به آزمایشگاه فرستاده می شود.

زیرا نمونه های آزمایش باید در محدوده ی دمای استاندارد حفظ شوند تا نتایج مطلوب از بررسی های انجام شده حاصل شود.

نمونه گیری ادرار در منزل

از جمله مهم ترین مزایای آزمایش خون در منزل برای کسانی که به دلیل ضعف جسمانی و یا مشکلات مربوط به رفت و آمد امکان مراجعه به آزمایشگاه های تخصصی برای انجام آزمایش ادرار را ندارند می توانند با درخواست تیم پرستار مورد نظر از آژانس های ارائه ی خدمات مراقبتی و پزشکی این آزمایش را به راحتی با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام دهند.

باید به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که انجام آزمایش های مربوط به خون و ادرار در منزل ضمن داشتن آسایش و راحتی لازم برای بیماران باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ی آن ها نیز می شود. همچنین شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن از نتیجه ی این آزمایش مطلع شوید.

ضمن اینکه انجام انواع آزمایش ها از جمله آزمایش خون در منزل می تواند با همان کیفیت ارائه ی این خدمات در بیمارستان ها، کلینیک های درمان و آزمایشگاه های تخصصی انجام گیرد.

بنابراین بیماران می توانند هیچ گونه نگرانی از بابت آزمایش, رعایت استاندارد های پزشکی و بهداشتی و بررسی نتیجه ی آن همچنین هزینه های مربوط به انجام آزمایش خون در خانه نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا