پوست و مو زیبایی

تاثیر کربوکسی تراپی در حیطه پوست و زیبایی

کربوکسی تراپی یک نوع مزوتراپی است که در آن بجای تزریق مایعات از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. این دمیده شدن می تواند شبیه مزوتراپی در لایه مزودرم و یا اینکه عمیق تر و در لایه زیر پوستی انجام شود. این درمان سریع، راحت، موثر و سرپایی می باشد.

گاز دی اکسیدکربن با مکانیسم افزایش جریان خون موضعی باعث افزایش هجوم اکسیژن درمحل درمان و موجب بهبود قابلیت ارتجاعی پوست، تحریک تولید کلاژن وفیبروبلاستها که عامل جوانسازی وسفتی پوست میباشند می شود.

همچنین در صورت تزریق داخل بافت چربی باعث کاهش تجمع چربی ودرمان سلولیت گردیده و میتواند جایگزین خوبی بجای لیپوساکشن برای افرادی که کاندید مناسبی برای جراحی و بیهوشی نیستند باشد.

تزریق گاز CO۲ بیش از ۷۰ سال در اروپا برای بیماری های ایسکمیک عروق مورد استفاده قرار گرفته است و در سال ۲۰۰۰ در ایتالیا برای زیبایی به دنیا معرفی شد. روش کربوکسی تراپی در حال حاضر به طور گسترده ای در شمال و جنوب امریکا و اروپا مورد استفاده قرار می گیرد.

با تزریق گاز دی اکسید کربن عروق ناحیه متسع شده و موجب جذب اکسیژن بیشتر در ناحیه می شود و با افزایش خونرسانی موجب افزایش تولید کلاژن و سفت شدن پوست شده وباعث میشود که پوست ظاهر جوانتر وشادابتری پیداکند.

شایع ترین موارد استفاده کربوکسی تراپی درحیطه ی زیبایی

-تیرگی دور چشم

-استرچ مارک ( ترک های پوستی ناشی از چاقی و حاملگی )

-کاهش سلولیت و کاهش توده چربی موضعی

-چروک های صورت و دور چشم

-ریزش مو

-درمان جای زخم یا اسکارهای ناشی از سوختگی،آکنه و جراحی

این مطلب را از دست ندهید
درباره تزریق فیلر به صورت چه می‌ دانید

-زخم های عروقی

-بیماری های ایسکمیک اندام تحتانی

-شل شدگی و افتادگی پوست

-جوانسازی پشت دست،دکلته و گردن

-برطرف کردن خطوط ریز دور دهان و خط خنده

-قبل و بعد از لیپوساکشن

-کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی

-کاهش سلولیت

-مکمل درمان لیپو ساکشن برای صاف کردن ناهمواری های پوست

-بیماری های عروقی مرتبط با دیابت

-زخم های پوستی

-پارگی پوست

-درمان پلاک های پسوریازیس

-درمان جای جوش

-درمان افتادگی پوست بدن(بازوها، قفسه سینه، …)

کربوکسی تراپی برای درمان پیری پوست ، کاهش سلولیت با هر شدتی ، کاهش چین و چروک و پارگی پوست ( استرچ مارک یا ترکهای پوستی ) مورد تایید FDA قرار گرفته است .

چند جلسه کربوکسی تراپی لازم است؟

تعداد جلسات متفاوت وبر حسب نوع درمان متفاوت است . به عنوان مثال برای درمان استرچ مارک و چین و چروک پوست ۲حداقل ۱۰جلسه به فاصله یک یا دو هفته بنابه تشخیص پزشک انجام می شود.

به منظور تثبیت نتایج درمانی برای چند سال ،سالی یک ۲تا ۳ نوبت درمان تکرار می شود.

آیا گاز دی اکسید کربن سمی است؟

گاز دی اکسید کربن غیر سمی است. دی اکسید کربن به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما هر روز تولید می شود. این گازمحصول متابولیسم طبیعی است که وارد خون شده و از طریق ریه ها دفع می شود بنابراین برای بدن غیر سمی است.

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

نسبت به سایر روش های درمانی میتوان گفت هیچ عارضه ای ندارد اما گاها درد و قرمزی بسیارخفیف در محل تزریق، احساس گرما و صدای خش خش در پوست و به ندرت کبودی در محل تزریق است که ظرف چند ساعت تا چند روز به طور کامل برطرف می شوند.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین راهکارها برای درمان جای سوختگی

تاثیر کربوکسی تراپی برای درمان کبودی زیر چشم چگونه است؟

یکی از علل عمده سیاهی زیر چشم احتقان خون مویرگی است. شبکه مویرگی در پلک پایین می تواند به دلایل مختلف پرخون شود. به طور معمول، اشک از پلک ها به داخل بینی تخلیه می شود، اما اگر بنا به دلایلی سرعت جریان خون درپلک پایین کند شده واکسیژنرسانی آن مختل شودباعث ایجاد رنگ کبود در این ناحیه میشود، ازجمله عوامل ایجاد کننده این وضعیت :انسداد به علت احتقان مزمن بینی ، آلرژی فصلی، شکستگی قبلی بینی، یا انحراف تیغه بینی است که در آن تخلیه اشک بخوبی انجام نمی شود. در این شرایط کربوکسی تراپی موجب بهبود شبکه مویرگی پلک پایین شده و با افزایش لایه کلاژن ، پوست را جوان تر می نماید. با تزریق مقدار کمی از گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون افزایش یافته و شبکه مویرگی تقویت شده و گردش خون برای زمان طولانی در موضع افزایش می یابد. در نهایت رنگ تیره زیر چشم تیدیل به صورتی شده که تاثیر آن بعداز اتمام جلسات تا ۶ ماه باقی می ماند.

تاثیر کربوکسی تراپی بر روی ترکهای پوستی چگونه است؟

استرچ مارک یا ترک پوستی بدلیل کش آمدن پوست و پاره شدن کلاژن پوستی ایجاد می شود. کربوکسی تراپی موجب تشکیل کلاژن های جدید شده و با بهبود ماتریکس قوام پوست افزایش یافته و ظاهر پوست طبیعی ترمی شود.

عوارض کربوکسی تراپی,کربوکسی تراپی,مزوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا