کودکان و أطفال

متخصص روانشناسی کودکان

هر فردی از زمان کودکی شخصیت و رفتار انتسابی خود را نشان می دهد به‌ همین علت خانواده‌ ها باید قبل ‌از به دنیا آوردن کودک خود بر روی نحوه تربیت آن‌ ها فکر کنن  تا بتوانند کودکانی با درک و فهم بسیار بالا را به جامعه تحویل دهند که در این شرایط می‌ توان به متخصص روانشناس کودک مراجعه کرد و روش‌ های تربیتی را از همان روزهای اول آموزش‌ دید.

برای چه موضوعاتی باید به متخصص روانشناس کودک مراجعه کرد؟

تمامی کودکان رفتار و شخصیت خاص خود را دارند که ممکن است بسیاری از والدین با آن ‌ها دچار مشکل شوند، از طرفی باید بگوییم که بسیاری از رفتارهای کودکان منجر به ایجاد مشکل می شود که این رفتارها شامل بهانه‌ گیری، لجبازی، گریه کردن، زورگویی، دروغ گفتن، مشکل در ارتباط قرار کردن با افراد دیگر و … می‌ شود.

مشاوره تلفنی و حضوری با متخصص روانشناسی کودک

والدین به‌ دلیل مشغله‌ های زیاد کاری و زندگی ممکن است نتوانند کودکان خود را به مراکز مختلف روانشناسی ببرند، بنابراین می ‌توانند از تماس تلفنی استفاده کنند که با توجه به مجوزی که دارند به ارائه بهترین خدمات می پردازند.

کودکان دقیقا مانند بزرگسالان دغدغه‌ هایی در زندگی دارند که باید به متخصص روانشناسی کودکان مراجعه کنند تا این افراد بتوانند به آرامش روحی و روانی کودکان کمک کنند.

متخصص روانشناسی کودک,متخصص روانشناسی کودک اصفهان,متخصص روانشناسی کودک تهران

زمینه‌ های فعالیت متخصص کودکان

با توجه به اینکه کودکان در زمینه های مختلفی دچار مشکل می شوند، متخصص روانشناسی کودکان باید به تمامی موارد تسلط داشته باشد که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

این مطلب را از دست ندهید
اگزما در کودکان و نوزادان

بیش فعالی کودکان

بسیاری از کودکان از همان ابتدای کودکی با بیش فعالی مواجه هستند که این رفتار ممکن است برای اطرافیان امری کاملا غیر قابل تحمل باشد. لازم به ذکر است که بگوییم پیش فعالی به معنی این است که کودک هیچ آرامشی ندارد و تمام وقت در حال جوش می‌ باشد، از طرفی تمرکز لازم برای یادگیری ندارد که والدین می توانند با مراجعه حضوری یا تلفنی با متخصص روانشناسی کودکان بیش فعال ارتباط برقرار کنند.

پرخاشگری کودکان

عوامل زیادی وجود دارد که باعث پرخاشگری کودکان می ‌شود که یکی از آن ‌ها رفتار نادرست والدین و دیگری بیش فعالی و اختلالات روانی است که متخصص روانشناس می‌ تواند این حالت‌ ها را درمان کند.

متخصص روانشناسی کودک مشهد,متخصص روانشناسی کودک,متخصص روانشناسی کودک اصفهان

کم رویی و خجالت کودکان

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید کم رویی در کودکان می‌ باشد، چرا که باعث منزوی و گوشه ‌گیر شدن آن‌ ها خواهد شد، این مشکل به‌ راحتی با چند جلسه مشاوره با متخصص روانشناس کودک رفع خواهد شد.

اوتیسم کودکان

اوتیسم به رفتاری اطلاق می‌ شود که کودک به ‌هیچ ‌وجه علاقه ‌ای به ارتباط برقرار کردن با هم‌ سن ‌و سالان خود ندارد و کاملا گوشه ‌گیر و منزوی می‌ شود، درنهایت یک کلمه را بارها تکرار می ‌کند که والدین به ‌راحتی می‌ توانند برای درمان کودکان خود به متخصص روانشناس کودکان اوتیسم مراجعه نمایند.

شب ادراری کودک

شب ادراری کودکان یکی از مواردی است که آ همه ما با آن آش لاآشنایی دارند،م به ذکر است که بگوییم بیشتر پسر بچه‌ ها با این عارضه مواجه می‌ شوند که در ابتدای راه باید کودک را به پزشک ببرید و با مشاوره گرفتن از متخصصان روانشناس به درمان این حالت بپردازید.

این مطلب را از دست ندهید
تکرر ادرار چیست؟ راه های درمان تکرر ادرار

سوالات جنسی کودکان

از مهم‌ ترین مواردی که در طول زندگی کودکان ممکن است پیش آید سوالات جنسی می ‌باشد که باید برای سوالات آن ها جواب هایی را ارائه دهید. بسیاری از والدین ممکن است این امر را نادیده بگیرند که همین هم باعث می ‌شود کودکان به مسیر غلطی راهی شوند، بنابراین مراجعه به متخصص روانشناسی کودک می ‌تواند شما را در این خصوص راهنمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا