روانشناسی

مشاوره ازدواج چقدر در زندگی ما اهمیت دارد؟ (مشاوره آنلاین)

ازدواج قرارداد رسمی است که بین دو شخص انعقاد می‌ شود و تا زمانی‌ که از هم طلاق نگیرند باید به تعهدات قانونی اقتصادی و احساسی که وجود دارد عمل کنند. از طرفی می‌ توان گفت زمانی‌ که افراد به‌ هم علاقه داشته باشند و احساس کنند که علاقه‌ آن ‌ها همیشگی است می‌ توانند برای اینکه بدون ترس در کنار هم قرار بگیرند ازدواج کنند.

در هر فرهنگی زمانی ‌که دو نفر بخواهند با هم ازدواج کنند آداب و رسومی وجود دارد که باید آن ‌ها را رعایت کنند، اما امروزه با به وجود آمدن دنیای مجازی این آداب‌ و رسوم با تغییراتی همراه بود.

از طرفی باید بگوییم که مشاور ازدواج می‌ تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی موفق بودن ازدواج داشته باشد به‌ همین علت در ادامه‌ مطالب اطلاعات مناسبی را در این خصوص در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مشاور ازدواج,مشاوره آنلاین ازدواج,مشاوره مجازی ازدواج

ازدواج در فضای مجازی

با گذشت زمان و به وجود آمدن فضاهای مجازی اطلاعات مردم در تمامی زمینه ها افزایش پیدا کرد، بنابراین سنت‌ ها حالت کمرنگ ‌تری به خود گرفته‌ اند، در نتیجه دختر و پسر برای ازدواج در ابتدای راه با هم آشنا می شوند سپس اگر علاقه بین آن ها دائمی باشد تصمیم به ازدواج خواهند گرفت.

لازم به ذکر است که بگوییم با افزایش تعداد فضاهای اجتماعی و سایت‌ های همسریابی روابط دوستانه‌ بسیاری بین جوانان شکل می ‌گیرد، اما آیا به ‌نظر شما فضای مجازی می‌ تواند برای انتخاب همسر مناسب باشد؟ این سوالی است که بسیاری از مشاوران ازدواج برای آن پاسخ مناسبی دارد.

معمولا دو نفر که در فضای مجازی با هم آشنا می‌ شوند تصورهای ایده‌ آلی را برای خود ایجاد خواهند کرد، اما ممکن است با مرور زمان این تصاویر خدشه ‌دار شود، همچنین افراد همیشه با این دغدغه همراه هستند که آیا همان ‌طوری که فرد در فضای مجازی اخلاق و رفتار خود را خوب  نشان می ‌دهد در زیر یک سقف هم می ‌تواند به همان شکل رفتار کند؟

این مطلب را از دست ندهید
بهترین راه حفظ نشاط در زندگی زناشویی

زمانی‌ که دو نفر برای ازدواج خود تصمیماتی را اتخاذ می‌ کنند تعارض ‌ها و تفاوت‌ هایی هم با هم دارند و برای این‌ که بتوانند به تفاهم برسند باید این تعارض ها را کنار بگذارد به‌ همین علت می ‌توان از مشاور ازدواج کمک گرفت.

ازدواج سنتی

برخلاف ازدواج اینترنتی که امروزه بیشتر مشاهده می‌ شود در گذشته فرهنگ و اداب و رسوم متفاوتی داشت. به‌ عنوان مثال اگر پسری به خانمی علاقه مند می شد باید  به‌ همراه خانواده به خواستگاری می رفت و به‌ صورت رسمی علاقه خود را ابراز می کرد، چرا که اگر آشنایی قبل‌ از مراسم خواستگاری انجام می‌ شد برچسب‌ های ناخوشایندی به آن‌ ها می‌ دادند.

مشاور ازدواج,مشاوره آنلاین ازدواج,مشاوره مجازی ازدواج

نکات مهم قبل‌ از ازدواج

نکات بسیاری وجود دارد که قبل ‌از ازدواج باید به بررسی آن‌ ها بپردازید که در ادامه این مطالب برای شما آن ها را شرح خواهیم داد.

میزان تحصیلات در ازدواج

یکی از مهم‌ ترین معیارهایی که در بحث ازدواج باید به آن توجه داشته باشید سطح تحصیلات می ‌باشد، چرا که امروزه مراکز عالی بسیاری وجود دارد که جوانان می‌ توانند برای فرصت ‌های تحصیلی خود از آن‌ ها استفاده کنند به‌ همین علت این افراد به ازدواج علاقه کمتری نشان می ‌دهند، اما باید بگوییم که هرچه تحصیلات زوج بیشتر باشد کیفیت ازدواج آن‌ ها هم افزایش پیدا می ‌کند.

اختلاف سنی هنگام ازدواج

از مهم‌ ترین عواملی که می ‌تواند بر روی یک زندگی موفق و عالی تاثیرگذار باشد بلوغ جنسی و جسمی افراد است. به‌ عنوان مثال افرادی که تصمیم به ازدواج می ‌گیرند باید بتوانند از لحاظ جسمی و عاطفی با هم ارتباط برقرار نمایند که برای اطلاع از این شرایط مشاوره آنلاین ازدواج یا حضوری به شما کمک زیادی می کند‌‌.

در این خصوص باید بگوییم که سن مناسب برای ازدواج دختران بین ۱۸ تا ۲۴ سال و برای آقایان بین ۲۴ تا ۲۸ سال می ‌باشد. از طرفی اختلاف سنی بین دختر و پسر نباید بیشتر از ۶ سال باشد، اما تنها سن نیست که ملاک مناسب برای بعد روانی و مادی ازدواج است، چرا که دختر و پسر باید آمادگی ‌های لازم را از لحاظ روانی و مادی هم داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید
دلایل قطع روابط عاشقانه از طرف زنان

اختلافات فرهنگی هنگام ازدواج

اختلاف فرهنگی به بایدها و نبایدهایی گفته می‌ شود که  آداب‌ و رسوم یک خانواده و قومیت را نشان می‌ دهد، بنابراین فرهنگ‌ های مختلف در میان خانواده‌ ها ممکن است دچار تضاد شود.

در کشور ایران با توجه به این‌ که قومیت‌ های مختلفی وجود دارد، فرهنگ و رسوم متفاوتی هم مشاهده خواهد شد، از طرفی این قومیت ها در سراسر کشور پراکنده شده‌ اند، در نتیجه دختر و پسر قبل ‌از ازدواج باید با فرهنگ یکدیگر به‌ خوبی آشنا شوند، چرا که اگر نتوانند از این لحاظ با هم تفاوت برسند بعد از ازدواج با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

مشاور ازدواج,مشاوره آنلاین ازدواج,مشاوره مجازی ازدواج

مشاوره مجازی ازدواج

در مقابل افرادی هم هنگام مشاوره حضوری با استرس زیادی مواجه می ‌شوند و نمی‌ توانند مشکلات خود را به ‌راحتی بیان نمایند به‌ همین علت از مشاوره آنلاین ازدواج بهره می برند.

مشاوره قبل‌ از ازدواج

افرادی که با هم آشنا می‌ شوند و قصد دارند با هم زندگی مشترک را شروع کنند باید بتوان با مشکلات و تعارضاتی که ممکن است برای آن ‌ها پیش آید به‌ خوبی رفتار کنند.

تحت این شرایط باید بگوییم که مشاوره قبل‌ از ازدواج حضوری می ‌تواند کمک زیادی به افراد کنند و اگر رفتارهای نامتعارض بین زوجین وجود داشته باشد آن ‌ها را رفع می ‌کنند مشاوره ها معمولا به‌ صورت حضوری یا آنلاین انجام می ‌گیرد.

مشاوره حضوری

بسیاری از فراد برای انجام مشاوره به‌ صورت حضوری مراجعه خواهند کرد، چرا که تاثیر مشاوره چهره‌ به‌ چهره برای آن‌ ها ملموس تر است. از طرفی باید بگوییم که ارتباط کلامی نتیجه بهتری را نشان خواهد داد؛ زیرا مشاوران می‌ توانند با مشاهده وضعیت ظاهری افراد تشخیص مناسبی بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا