روانشناسی

دلایل قطع روابط عاشقانه از طرف زنان

اگر بدانید که چه عواملی در زندگی مشترک و روابط زناشویی و به صورت کلی روابط بین زن و مرد سبب قوت رابطه سالم و عاشقانه از سمت زنان و چه عواملی در رفتار، بیان و احساس سبب قطع رابطه عاشقانه می‌شود شما می توانید روابطی با سرانجام عالی را تجربه کنید در غیر این صورت رابطه شما محکوم به شکست حتمی خواهد بود

پس بهتر است قبل از تخریب یک رابطه، اطلاعات و سواد برقراری ارتباط را در همه جنبه ها و ابعادش یاد بگیریم و بعد وارد رابطه شویم تا لحظات خوب و لذت بخشی را در کنار یارمان تجربه کنیم و این رابطه بستر مناسبی برای رشد و پیشرفت ما باشد.

رابطه عاشقانه از طرف زنان,روابط زناشویی,قطع روابط عاشقانه

چطور یک رابطه پایدار و عاشقانه داشته باشیم؟

دو طرف رابطه باید برای ایجاد و حفظ و نگهداری رابطه ایده آل تلاش کنند قطعا تلاش یک نفر از زن یا مرد برای محافظت و رشد روابط کافی نیست، زن و مرد در یک رابطه عاشقانه باید در تمام فراز و فرود ها زندگی در کنار یکدیگر باشند و همدیگر را تنها نگذارند تا موجب قطع روابط عاشقانه نشود.

گاهی رفتار اشتباهی از سمت یک مرد می‌تواند زن را برای همیشه نسبت به او سرد کند، و نداشتن این آگاهی و سواد عاطفی، همچنین تکرار یک رفتار و کلام اشتباه در زندگی، باعث نابودی همیشگی یک رابطه خواهد شد.

برای داشتن روابط پایدار فقط داشتن عشق و علاقه به یکدیگر کافی نیست و ضامن حفظ و نگهداری روابط نخواهد بود اما می‌تواند انگیزه مناسبی برای آغاز رابطه باشد. داشتن اطلاعاتی جامع و کامل برای ابعاد مختلف یک رابطه الزامی است.

عدم ابراز عشق و بی توجهی مرد به همسرش چه نتایجی دارد؟

داشتن علاقه، محبت و صمیمیت در میان زوجین برای دوام و پایداری ارتباط شان بسیار پر رنگ است و حرف اول را می‌زند  و برای حفظ و نگهداری، همچنین تقویت عشق و علاقه داشتن مهارت و سواد عاطفی جایگاه ویژه ای دارد و هر کدام از دو طرف رابطه باید بدانند که باید چگونه با یکدیگر ارتباط خوب و صمیمی برقرار کنند که باعث قطع روابط عاشقانه زنان نشود.

ابراز عشق و علاقه مرد به زن از مهمترین عوامل ایجاد محبت در دل زن است به عبارت دیگر زنان موجوداتی هستند که عشق علاقه و توجه همسرشان باعث دلگرمی آن ها به زندگی مشترک شان می شود همانطوری که عدم توجه و محبت همسر ، به مثابه کشتن یک زن است و برای یک زن هیچ چیز سنگین تر و آزار دهنده تر از بی مهری و عدم ابراز علاقه نیست و باعث قطع روابط عاشقانه زنان می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید
با افسردگی و علائم و درمان افسردگی آشنا شوید

مردان چگونه می‌ توانند به همسرشان ابراز علاقه کنند؟

زنان موجودات لطیفی هستند که می‌توانند از کوچکترین کار های همسرشان عشق و علاقه او را دریافت کنند، به همین دلیل نیازی نیست تا مردان برای ابراز علاقه شان کادو ها گران قیمت تهیه کنند و یا کارها فوق العاده ای بکنند گاهی با گفتن یک جمله دوستت دارم، یک پیامک عاشقانه، یک تماس تلفنی در طول روز نیاز یک زن به گرفتن توجه از همسرش تامین می‌شود و مانع قطع روابط عاشقانه زنان می‌شود.

اگر می خواهید تا زنان را عاشق خودتان کنید اجازه دهید تا برای شما هر چه قدر که می‌خواهند حرف بزنند البته خوب است که شما هم حرف هایی برای گفت و گو با آن ها داشته باشید چرا که گاهی سکوت شما و فقط شنونده بودن تان هم برای یک زن آزاردهنده است و او تصور می‌کند شاید شما علاقه ای به صحبت کردن با او ندارید.

بنابر این حتما از علایق یکدیگر بپرسید و سعی کنید صحبت ها و موضوعاتی که برای یکدیگر خوشایند است بدانید تا بتوانید راجع به آن ها مدت ها با یکدیگر گفت و گو کنید این مسئله عامل مهمی برای جلوگیری از قطع روابط عاشقانه زنان می‌باشد.

رابطه عاشقانه از طرف زنان,روابط زناشویی,قطع روابط عاشقانه

چه راهکارهایی برای حل مشکلات در روابط عاشقانه وجود دارد؟

در صورت به وجود آمدن اختلاف بهترین کار این است که با یکدیگر گفت و گو سالم و منطقی، بدون دعوا و پرخاشگری داشته باشید و سعی کنید حرف یکدیگر را بشنوید و راه حل مناسبی را جهت حل مسئله به وجود آمده، با یکدیگر پیدا کنید.

یکی از دلایل بسیار مهم در تخریب روابط عاطفی، این است که مردان همسرشان را با زنان دیگر از جنبه ها مختلف مقایسه می‌کنند و این امر علاوه بر اینکه سبب قطع روابط عاشقانه زنان و کم شدن تمایل آن ها به همسرشان می‌شود باعث می‌شود، زن احساس کند که مورد رضایت و پذیرش کامل همسرش قرار ندارد و این احساس سبب آشفتگی روحی و روانی بسیاری در زن می‌شود.

مقایسه شدن زنان از سمت همسرشان باعث سرد شدن روابط عاشقانه و سست شدن بنیان عاطفی خانواده می‌شود البته برعکس این اتفاق هم صادق است که زن همسرش را با دیگر مردان مقایسه می‌کند که همین نتایج را در پی دارد.

این مطلب را از دست ندهید
بی خوابی شبانه چیست؟

مقایسه کردن چه نتایج مخربی در قطع روابط عاشقانه زنان دارد؟

زنان نمی توانند با این بی توجهی و خیانت عاطفی همسرشان در صورت تداوم آن، کنار بیایند و این حالات ناخوشایند دیر یا زود آن ها را خسته خواهد کرد زیرا همیشه حضور زن یا زنانی را در زندگی مشترک و رابطه با همسرشان احساس می کنند.

چنانچه آن زن برای خود ارزش و احترام قائل باشد به آن رابطه مخرب پایان می‌دهد تا ارزش و احترام زنانه اش حفظ شود و دیگر مورد مقایسه و قضاوت با سایر زنان در ذهن و روان همسرش قرار نگیرد.

رابطه عاشقانه از طرف زنان,روابط زناشویی,قطع روابط عاشقانه

تاثیر مخرب دروغ گفتن در قطع روابط عاشقانه زنان چیست؟

همیشه در روابط تان جانب صداقت را رعایت کنید تا رابطه گرم و صمیمانه بین شما حفظ شود زیرا دروغ گفتن و پنهان کاری باعث تخریب روابط و حس و حال خوب بین شما می‌شود و بنیان ها زندگی مشترک را ضعیف می کند و سردی عاطفی به وجود می‌آورد.

وقتی همسر شما این اطمینان را به شما داشته باشد که درباره همه مسائل او را طرف مشورت قرار می‌دهید و چیزی را از او مخفی نمی‌کنید حسی از اعتماد و اطمینان بین او و شما شکل می‌گیرد که باعث دلگرمی طرفین شده و روابط عاطفی شما را مستحکم تر می‌کند.

اعتماد داشتن طرفین به یکدیگر در ازدواج نقش مهم و کلیدی در جلوگیری از قطع روابط عاشقانه زنان دارد در حالی که دروغ گفتن ها پی در پی باعث خشکانده شدن ریشه ها اعتماد و اطمینان بین شما و همسرتان می‌شود و باعث ایجاد حس بدبینی شده و این حس بدبینی روابط عاطفی شما را مستقیما تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نتیجه گیری

در روابط زناشویی و زندگی مشترک هر کدام از دو طرف باید تلاش کنند رضایت و حس اعتماد یکدیگر را به دست آورند و هر لحظه بیشتر و بیشتر کنند تا بتوانند زندگی مطلوبی را در همه ابعاد تجربه کنند

یک زن زمانی می تواند از حضور در کنار همسرش احساس آرامش کند که مرد او را از عشق و توجه و محبتش سیراب کند در این میان، زن هم باید به نوعی رفتار کند که چنین تمایل و زمینه ای در مرد ایجاد شود.

روابط عاطفی و عاشقانه باید از سمت زن و مرد مدیریت شود در غیر اینصورت محکوم به شکست حتمی و قطع روابط عاشقانه زنان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا