پوست و مو زیبایی

درباره تزریق فیلر به صورت چه می‌ دانید

امروزه یکی از مهم‌ ترین موضوعاتی که بسیاری از افراد به آن توجه دارند، زیبایی صورت است. در واقع با گذر زمان و در پی تغییراتی که در بدن ایجاد می‌ شود پوست صورت معمولا جوانی و شادابی خود را از دست می‌ دهد، بنابراین چین ‌و چروک‌ ها کاملا نمایان خواهد شد که در این شرایط تزریق فیلر به گونه باعث به دست آوردن دوباره زیبایی می شود.

تزریق فیلر یکی از بهترین روش‌ هایی است که افراد می‌ توانند در حال حاضر برای جوان‌ سازی صورت خود از آن استفاده کنند. در واقع فیلر می‌ تواند به اصلاح معایب صورت بپردازد، به این صورت که می‌ توان از آن برای حجم دهی به گونه‌ ها، زاویه سازی فک، چانه و لب استفاده کرد. در ادامه مطالب انواع تزریق فیلر به صورت و مواد مورد استفاده و … را برای شما بیان خواهیم کرد.

کاربردهای تزریق فیلر به صورت

فیلر به‌ طور کلی به ۴ دسته تقسیم‌ بندی می ‌شود که  یکی از کاربردهای آن از بین چین ‌و چروک صورت و جوان‌ سازی چهره می ‌باشد، در واقع از این روش می‌ توان نوع خطوط عمیق مثل خط خنده را به‌ خوبی پر کرد.

از کاربرد تزریق فیلر به صورت می‌ توان استفاده برای جای جوش و از بین بردن فرورفتگی صورت را نام برد. رفع عدم قرینه بودن اجزای صورت  کاربرد دیگر تزریق فیلر است، در واقع گاهی بسیاری از افراد با توجه به این‌ که گونه‌ ها و لب‌ های آن ها قرینه نیست از تزریق فیل استفاده می ‌کنند که تأثیر زیادی بر روی زیبایی صورت دارد.

تزریق فیلر به صورت,تزریق فیلر به گونه,عوارض تزریق فیلر به صورت

انواع فیلر صورت

افرادی که قصد استفاده از فیلر برای زیباسازی صورت خود را دارند باید با انواع تزریق فیلر به صورت آشنایی داشته باشند و بهترین آن را مورد استفاده قرار دهند. فیلر به انواع مختلفی چون فیلر اسید هیالورونیک، پلی متیل متاکریلات، کلسیم هیدروکسیل آپاتایت و … تقسیم ‌بندی می‌ شود.

پلی متیل متاکریلات

نوعی از موادی که برای تزریق فیلر مورد استفاده قرار می ‌گیرد پلی متیل متاکریلات نام دارد که به‌ عنوان فیلرهای دائمی و درشت دانه معرفی می ‌شود و می ‌توان اثرات آن را تا ۵ سال بعد هم مشاهده کرد.

این ماده به‌ راحتی می‌ تواند خطوط خالی بر روی صورت را محو و کلاژن سازی را هم تقویت کند، البته دقت داشته باشید با توجه به این‌ که تاثیر طولانی‌ مدت دارد نمی ‌توان برای تمامی صورت از آن استفاده کرد، همچنین این فیلر از عوارض زیادی برخوردار نیست.

اسید هیالورونیک

یکی از رایج‌ درین موادی که برای تزریق فیلر مورد استفاده قرار می‌ گیرد اسید هیالورونیک می‌ باشد که از آن به‌ عنوان یک قند طبیعی یاپ می شود و به طور  معمول در بدن هر فردی وجود دارد، به‌ همین علت می‌ توان گفت که واکنش ‌های آلرژی زا در بدن ایجاد نمی کند و به‌ راحتی توسط بدن جذب شد.

این مطلب را از دست ندهید
خط خنده و علل ایجاد کننده آن  

فیلر هیالورونیک حدود ۶ الی ۱۲ دوام دارد که  بعد از یک دوره زمانی معین برای تزریق فیلر دوباره باید اقدامات لازم را انجام دهید. این ماده از اثرات بلند مدتی برخوردار است و کلاژن سازی را در محل تزریق افزایش می ‌دهد که بعد از استفاده طولانی‌ مدت می‌ توان اثرات آن را مشاهده کنید.

پلی لاکتیک اسید

از انواع تزریق فیلر به صورت که در سال‌ های گذشته از آن برای تولید نخ بخیه استفاده می شد پلی لاکتیک اسید می‌ باشد که از فیلرهای مستقل بشمار نمی ‌رود، بلکه اثر آن را می ‌توان بعد از مدت زمان مشخصی در محل تزریق شده مشاهده کرد.

این نوع از فیلر را بیشتر در محل خط خنده، لب و گونه مورد استفاده قرار می دهند که باید در ۳ یا ۴ دوره یک ‌ماهه آن را انجام داد که تقریبا چند سال دوام دارد.

کلسیم هیدروکسید آپاتایت

از مواد دیگری که برای تزریق فیلر استفاده می‌ شود می توان کلسیم هیدروکسید آپاتایت را نام برد که از اجزای ظریف میکروسکوپی تشکیل می‌ شود و با توجه به این ‌که با بدن هم‌ بستگی بیشتری دارند، اثرات آن را می ‌توان بیشتر از یک‌ سال مشاهده کرد، البته به این نکته دقت کنید که نمی‌ توان آن را برای تمامی اجزای صورت به کاربرد و عموما برای ناحیه‌ هایی که چربی عمیقی دارند استفاده می شود.

سلول ‌های چربی

یکی از روش ‌های تهاجمی که می ‌توان برای تزریق فیلر مورد استفاده قرار داد، تزریق چربی می‌ باشد که نیاز به بیهوشی یا بی‌ حسی دارد، سلول های چربی می باشد.

به این نکته دقت داشته باشید که تزریق چربی ممکن است عوارض مختلفی را برای متقاضیان داشته باشه اما با توجه به این‌ که چربی را از بدن خود بیمار می ‌گیرند واکنش‌ های آلرژی‌ زا در پی ندارد و ماندگاری آن بیشتر است.

کاربردهای تزریق فیلر,تزریق فیلر به صورت,تزریق فیلر به گونه

 فیلر برای چه مناطقی کاربرد دارد؟

علاوه بر استفاده از انواع تزریق فیلر به صورت می توان از آن برای قسمت های دیگری از بدن مثل باسن، پشت دست هم استفاده کرد، چرا که از آن برای از بین بردن چین ‌و چروک و جوان‌ سازی استفاده می ‌کنند.

انواع تزریق فیلر که باعث جوان ‌سازی و افزایش حجم صورت می ‌شوند عبارت اند از:  مادلینک و کانتورینگ که شامل تزریق فیلر برای گونه، چشم، خط فک و …می‌شود. در ادامه مطالب تزریق فیلر برای نواحی مختلف را برای شما بیان خواهیم کرد.

فیلر برای چشم

بسیاری از افراد از سیاهی دور چشم خود ناراضی هستند که علت آن بیشتر ارثی و ژنتیکی می‌ باشد، به‌ همین علت می ‌توان آن را در افراد جوان هم مشاهده کرد؛ البته افزایش سن هم بر روی تیرگی‌ های دور چشم تاثیر بسیار زیادی دارد که تزریق فیلر آن را رفع می کند.

این مطلب را از دست ندهید
تاثیر کربوکسی تراپی در حیطه پوست و زیبایی

تزریق فیلر به بینی

یکی از پرطرفدارترین عمل ‌های جراحی که در بین مردم رواج پیدا کرده‌ عمل زیبایی بینی می ‌باشد. بسیاری از افراد برای اصلاح فرم بینی از روش ‌های مختلفی استفاده می‌ کنند تا درد کمتری را تجربه کنند.

یکی از این روش‌ ها تزریق فیلر بینی می‌ باشد که عوارض کمتری را به‌ همراه دارد و دوران بهبودی آن کوتاه‌ مدت ‌تر است، همچنین نتیجه کار را سریعا می ‌توان مشاهده کرد.

فیلر خط خنده

هر فردی با افزایش سن شاهد خطوطی در کنار دهان خود خواهد بود که به آن خط خنده گفته می شود. این خطوط گاهی اوقات آن ‌قدر عمیق می‌ شود که نمی ‌توان آن‌ ها را با بوتاکس رفع کرد، اما با استفاده از فیلتر به ‌راحتی می‌ توان خطوط عمیق کنار دهان را پوشش داد.

تزریق فیلر برای لب

یکی از تاثیرگذارترین اجزایی که باعث زیبایی صورت می ‌شود لب‌ ها هستند، امروزه از نظر مردم لب‌ های حجیم نشان دهنده زیبایی می ‌باشد به‌ همین علت روش‌ های مختلفی مثل انواع تزریق فیلر به صورت را برای حجیم کردن لب خود به کار می ‌برند.

بسیاری از افراد به‌ صورت ژنتیکی از لب‌ های کم حجم برخوردار هستند، حتی گاهی اوقات به ‌علت بالا رفتن سن لب‌ ها حجم خود را از دست می ‌دهند، بنابراین به ‌راحتی می‌ توانید با استفاده از فیلر ظاهر متفاوتی را برای لب‌ های خود ایجاد کنید.

تزریق فیلر به صورت,تزریق فیلر به گونه,عوارض تزریق فیلر به صورت

مزایا فیلر صورت

در واقع باید بگوییم مزایای تزریق فیلر نسبت ‌به روش ‌های درمانی دیگر بیشتر است که مهم‌ ترین آن‌ ها تهاجمی بودن بسیار کم آن می ‌باشد و جای هیچ ‌گونه زخم و بخیه ای بر روی صورت مشاهده نخواهد شد و نیازی به استراحت و دوران نقاهت ندارد.

هر فردی بعد از استفاده از فیلر می‌ تواند به‌ صورت عادی فعالیت‌ های روزانه خود را انجام دهد. از دیگر مزیت‌ های تزریق فیلر می‌ توان مشاهده سریع نتیجه را نام برد در واقع اگر به پزشک معتبری مراجعه کنید به‌ راحتی می‌ توانید نتیجه آن را بعد از تزریق مشاهده کنید.

معایب فیلر صورت

از عوارض تزریق فیلر به صورت می ‌توان ورم، قرمزی، سوزش و … در ناحیه تزریق را نام برد، اما اگر نتوانید پزشک مجربی را برای تزریق فیلر پیدا کنید ممکن است عوارض بدتری چون عفونت، آسیب به عروق خونی، خارج شدن از محل مورد نظر، خون ‌مردگی، آسیب به بافت و گلوله گلوله شدن صورت را مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا