رژیم غذایی و تغذیه

متخصص تغذیه کیست و چه وظایفی دارد؟

افرادی که در علم تغذیه مشغول به فعالیت هستند از اطلاعات بسیار بالایی در مورد اهمیت مواد غذایی برخوردار می‌ باشند که به این افراد متخصص تغذیه می گویند.  غذا یکی از اصلی‌ ترین و مهم ‌ترین نیاز هر شخصی می‌ باشد که علم تغذیه می تواند یک برنامه غذایی حساب شده ای را ارائه دهد.

ویژگی متخصص تغذیه

افرادی که در حوزه تغذیه و رژیم غذایی در حال فعالیت هستند از ویژگی‌ های زیادی برخوردار می باشند که در ادامه بیان خواهیم کرد. دانش کافی در مورد مواد غذایی، خوش ‌اخلاق بودن، اهمیت به سلامت بیمار، به‌ روز بودن اطلاعات، تجویز برنامه غذایی، اطلاعات آگاهی در مورد رژیم‌ های غذایی اهمیت به سلامت و … از دیگر ویژگی‌ های متخصص تغذیه می باشد.

متخصص تغذیه,متخصص تغذیه کودکان,متخصص تغذیه کیست

وظایف متخصص تغذیه

متخصص تغذیه باید بتواند وضعیت افراد مراجعه کننده را مورد بررسی قرار دهد، همچنین چاق و لاغر بودن و بیماری می ‌تواند بر روی نوع تغذیه افراد تاثیرگذار باشد. از طرفی افرادی که از بیماری ‌های خاصی چون دیابت، سرطان و بیماری‌ های کلیوی رنج می ‌برند به دلیل شرایطی که دارند باید برنامه غذایی مناسبی داشته باشند که متخصص باید این موارد را به‌ خوبی مورد بررسی قرار دهد.

زمان مراجعه به متخصص تغذیه

گاهی اوقات ممکن است بسیاری از افراد با مشکلاتی چون اختلالات گوارشی مواجه شوند که به دلیل نداشتن تغذیه سالم است، تمامی افرادی که قصد دارند از یک دستور غذایی مناسب پیروی کنند می ‌توانند به متخصص تغذیه مراجعه نمایند.

افرادی که از سوزش معده رنج می‌ برند می ‌توانند از متخصص تغذیه مشورت بگیرند و رژیم غذای مناسب را دریافت کنند. هر فردی که  با مشکل کلسترول همراه است  خطرات زیادی وی را تهدید می کند، بنابراین باید یک رژیم غذایی مناسب داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید
لاغری سریع ران پا با رژیم غذایی

بسیاری از افراد حتی با داشتن برنامه ورزشی ممکن است به وزن دلخواه خود نرسند که تحت این شرایط مراجعه به متخصص تغذیه و لاغری ضروری می باشد، حتی زمانی ‌که اشتهای کاذب دارید و از رژیم غذایی نامناسب برخوردار هستید باید به متخصص تغذیه مراجعه نمایید.

متخصص تغذیه و لاغری,متخصص تغذیه,متخصص تغذیه کودکان

ارتباط رژیم غذایی با متخصص تغذیه

رژیم غذایی به انواع غذاهایی گفته می شود که هر فردی در طول روز استفاده می کند. متخصصان تغذیه افراد را برای داشتن یک برنامه غذایی مناسب راهنمایی می ‌کنند و با توجه به شرایطی که هر فرد دارد میزان ویتامین، ارزش غذایی و کالری مورد نیاز را برای افراد تعیین می کنند.

سوالی که احتمالا بسیاری از افراد از خود می پرسید این است که متخصص تغذیه به چه صورت رژیم غذایی را برای افراد تعیین می ‌کند، زمانی که افراد به متخصص تغذیه مراجعه می‌ کنند باید لیست غذایی خود را در اختیار دکتر قرار دهند و با توجه به همان عادات غذایی که افراد دارند رژیم غذایی مناسبی را برای آن‌ ها ارائه می‌ دهند، از طرفی باید بگوییم انگیزه دادن به افرادی که چاق هستند و به ‌دنبال لاغری می‌ باشند از دیگر کارهای یک متخصص تغذیه می ‌باشد.

لازم به ذکر است که بگوییم افرادی که به‌ دنبال برنامه غذایی برای افزایش وزن هستند می ‌توانند به متخصص تغذیه مراجعه کنند که با برنامه هایی که متخصصان ارائه می دهند به اهداف خود برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا