خدمات پرستاریمجله پزشکی

آشنایی با خدمات پرستاری در منزل

ارائه خدمات پرستاری در منزل می تواند برای سنین مختلف کاربرد داشته باشد که این خدمات به صورت تخصصی با پشتیبانی کادر درمان برای مددجویان در منزل انجام می شود.

بسیاری از سالمندان و یا کودکان به دلیل مشغله های کاری سرپرست شان و خارج از منزل بودن آن ها به مدت طولانی، به حضور پرستار و یا کادر درمان در محل سکونت شان احتیاج دارند به همین دلیل لازم است تا در اسرع وقت به کلینیک های ارائه ی خدمات پزشکی مراجعه کرده و یا از طریق برقراری تماس تلفنی با آن ها درخواست نیروی پرستار داشته باشند.

خدمات پرستاری در خانه,خدمات پرستاری در منزل,خدمات پرستاری در خانه

انواع خدمات پرستاری در منزل

شما با دانستن انواع خدمات پرستاری در منزل می توانید برای استخدام پرستار مورد نظرتان آگاهانه تر اقدام کنید بنابراین تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

۱. پرستار کودک در منزل

از انواع خدمات پرستاری در منزل استخدام پرستار کودک می باشد زیرا بسیاری از والدین به دلیل داشتن مشغله های کاری باید برای مدت طولانی خارج از منزل باشند و فرصت برای مراقبت از فرزندشان و رسیدگی به امور آن ها را از جمله انجام تکالیف درسی، رفت و آمد به کلاس های آموزشی، تفریح و سرگرمی و… را ندارند به همین دلیل برای مراقبت از فرزندشان ترجیح می دهند برای استخدام پرستار اقدام نمایند.

با حضور پرستار در منزل شرایط برای والدین راحت تر خواهد بود و آن ها می توانند با خیال آسوده برای مدت زمان طولانی خارج از منزل باشند و دغدغه مندی برای مراقبت، رشد و سلامت و تربیت فرزندشان نداشته باشند.

۲. پرستار بیماران در منزل

برخی بیماران با تجویز پزشک متخصص می توانند پرستار یا کادر درمان مورد نظر را در منزل برای ادامه ی مراقبت های لازم از بیمارشان داشته باشند.

زیرا فرآیند مراقبت از بیماران خارج از بیمارستان و یا کلینیک های درمان کار ساده ای نیست و بسیاری از افراد اطلاعات و تجربه ی کاملی از رعایت نکات لازم برای مراقبت از سلامت بیمارشان را ندارند به همین دلیل استخدام پرستار گزینه بسیار مناسبی برای این دس

ته از افراد می باشد.

همچنین برخی افراد شرایط مراقبت از بیمارشان را به دلیلی مشغله های کاری ندارند به همین دلیل می توانند از ارائه ی خدمات پرستاری در منزل برای بیمارشان مانند انجام بانداژ، پانسمان، اکسیژن تراپی، مراقبت‌های خانگی و … در اسرع وقت برخوردار شوند.

این مطلب را از دست ندهید
بیماری ایدز چیست | علل و علائم ابتلا به بیماری ایدز | پیشگیری و درمان

خدمات پرستاری در خانه,خدمات پرستاری در منزل,خدمات پرستاری در خانه

۳. پرستار سالمند در منزل

از انواع خدمات پرستاری در منزل می توانیم به پرستاری سالمند اشاره کنیم بسیاری از افراد برای مراقبت از والدین سالمند خود فرصت کافی را به دلیل مشغله های کاری ندارند ضمن اینکه بسیاری از افراد مسن نیاز به مراقبت و رسیدگی برای امور روزانه و سلامت جسمی، روحی و عاطفی شان دارند به همین دلیل استخدام پرستار برای مراقبت از آن ها در منزل الزامی است.

همچنین امروزه محیط های برای نگهداری  از سالمند در منزل وجود دارد مانند خانه ی سالمندان اما این فضاها به دلیل دور بودن از نزدیکان و محیط کسالت آور باعث ایجاد انواع مشکلات روحی و افسردگی برای افراد مسن می شود و فقط زمانی ضرورت پیدا می کند که فرزندان شرایط لازم را برای مراقبت از والدین شان در منزل نداشته باشند.

از جمله مزایای خدمات پرستاری در منزل می توانیم به تامین نیاز های روحی و عاطفی افراد مسن و رسیدگی  به امور منزل اشاره کرد که باعث آرامش خاطر و امنیت روانی آن ها می شود و شما می توانید بدون هیچ گونه دغدغه و نگرانی به امور روزانه در خارج از منزل تان بپردازید.

خدمات پرستاری در خانه,خدمات پرستاری در منزل,خدمات پرستاری در خانه

پرستار در منزل چه وظایفی بر عهده دارد؟

پرستاران قبل از اقدام به رسیدگی امور سالمند باید با انتظارات و خواسته های کارفرمای خود آشنا باشند و در مورد وظایف خود اطلاعات کاملی را کسب نمایند.

داشتن برنامه ی روزانه برای برای انجام وظایف پرستاران و ارائه ی گزارش روزانه از فعالیت های انجام شده بسیار ضروری و مهم می باشد زیرا این کار باعث آسودگی خیال شما از مراقبت صحیح و با کیفیت از کودک یا سالمند تان می شود.

برای آشنایی شما با وظایف و مزایای خدمات پرستاری در منزل به شرح و بررسی آن ها می پردازیم:

  1. رسیدگی به استحمام و نظافت شخصی
  2. انجام پیاده روی برای سالمندان و یا حتی کودکان
  3. پخت غذا و نظارت بر وعده های خوراکی
  4. رسیدگی به دارو های لازم برای درمان بیمار از جمله مهم ترین وظایف پرستار در منزل است.
  5. برقراری رابطه ی سالم عاطفی و ایجاد انگیزه و روحیه مثبت از جمله مزایای خدمات پرستاری در منزل است.
  6. رسیدگی به امور بیماران مانند ارائه ی انواع خدمات پزشکی ضروری از جمله مراقبت از سوند یا کیسه کولوستومی، تعویض پانسمان، ساکشن، مراقبت از ونتیلاتور یا ماسک اکسیژن، تزریقات و سرم درمانی است.
  7. اگر بیمار شما دچار ابتلا به حملات قلبی و یا سکته می باشد نظارت پرستار به مانیتور های قلبی و یا مغزی برای بررسی شرایط بیمار ضروری است.
  8. بررسی علائم حیاتی بیمار
  9. انجام اقدامات لازم برای پیشگیری از بیماری از جمله خدمات پرستاری در منزل است.
این مطلب را از دست ندهید
10 بهترین سایت پزشکی برای پزشکان

خدمات پرستاری در خانه,خدمات پرستاری در منزل,خدمات پرستاری در خانه

مزایای پرستار بیمار در منزل

همانطور که گفته شد امروزه به دلایل مختلف مانند مشغله های کاری افراد لازم است برای مدت زمان طولانی خارج از منزل باشند به همین دلیل فرصت کافی را برای مراقبت از سالمند و یا کودک شان در منزل ندارند همچنین تمایلی برای پرداخت هزینه های غیر ضروری مانند تهیه غذا از رستوران ها،  نظافت منزل  و رسیدگی به امور فرزندشان مانند تکالیف درسی و یا سایر برنامه های آموزشی را ندارند به همین دلیل استخدام پرستار در منزل بسیار مفید است.

ضمن اینکه اگر لازم است از بیماری مراقبت کنید اما شرایط حضور در منزل را ندارید و از اصول پزشکی برای انجام مراقبت های لازم بیمار تان آگاهی ندارید بنابراین می توانید از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنید.

شما می توانید لیستی از انتظارات خود را جهت ارائه ی مناسب تر خدمات پرستاری در منزل توسط نیروی استخدام شده تهیه کرده و در اختیار او قرار دهید و از او بخواهید که به صورت روزانه و یا هفتگی گزارش کار خود را به شما ارائه دهد تا از انجام درست و به موقع امور خواسته شده تان اطمینان حاصل کنید.

همانطور که گفته شد برخی از سالمندان، کودکان و یا بیماران احتیاج به برنامه ی غذایی خاصی دارند و یا لازم است دارو های مشخصی را مصرف کنند بنابراین نوشتن آن برای نیروی استخدام شده بسیار مهم و ضروری است و شما را از نگرانی های بیهوده رها می سازد.

استخدام یک پرستار حرفه ای در منزل می تواند موجب امنیت خاطر شما برای رسیدگی به امور مختلف شود ضمن اینکه پرستار موظف است به اموری مانند استحمام،‌ استفاده از سرویس بهداشتی، تامین نظافت، رفت و آمد های لازم، خرید، تامین نیاز به بازی، تفریح و سرگرمی، آموزش و تربیت و… با توجه به انتظارات بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا