پزشک عمومی

آشنایی با ویزیت پزشک عمومی در منزل

بسیاری از افراد به دلیل مشکلات و اختلالات جسمی  قادر به مراجعه ی حضوری به کلینیک های درمان و یا بیمارستان ها نیستند بنابراین شما می توانید با درخواست یک پزشک عمومی در منزل به درمان بیماری های خود در اسرع وقت کمک کنید.

همچنین اولین گام در ویزیت پزشک عمومی در منزل ارزیابی سلامت شما به وسیله ی آزمایش های دوره ای و چکاپ کامل است.

پزشک عمومی با مشاهده ی نتایج حاصل از این آزمایش ها می تواند نوع بیماری را در شما تشخیص دهد و به صورت تخصصی به درمان شما اقدام نماید همچنین دارو ی مناسب را برای شما تجویز کند.

پزشک عمومی پس از معاینات اولیه می تواند تشخیص دهد که باید به صورت یک دوره ی منظم بر بالین بیمار حاضر باشد و شرح حال او را از نزدیک بررسی نماید همچنین در این زمینه از خانواده ی شخص نیز کمک های لازم را برای تشخیص درست در فرآیند درمان دریافت نماید.

در برخی موارد تشخیص پزشک عمومی پس از انجام معاینات اولیه پزشکی برای ارزیابی سلامت بیمار، انتقال او به بیمارستان و کلینیک های تخصصی درمان  است زیرا مشکل و یا اختلال در این افراد به حدی است که مراقبت از او در منزل سلامت جانی بیمار را به خطر می اندازد.

وظایف پزشک عمومی در منزل در یک نگاه

در این مطلب اطلاعات مفیدی را راجع به وظایف پزشکی عمومی در منزل در اختیار شما قرار می دهیم:

 1. از مهم ترین وظایف پزشک عمومی در منزل بررسی سلامت بیمار و ثبت گزارش شرح حال او می باشد.
 2. در صورتی که از بیمار به تشخیص پزشک آزمایش های لازم گرفته شود بررسی نتیج آن از وظایف پزشک عمومی می باشد.
 3. پزشک عمومی باید با دقت و توجه ویژه ای تمام مراحل و روند درمان را مورد ارزیابی مستقیم قرار دهد.
 4. داروهای تجویز شده برای بیمار باید از نظر دوز مصرف شده همچنین نوع دارو در یک برنامه ی مشخص مورد ارزیابی قرار گیرد.
 5. پزشک عمومی باید توانایی ارائه ی مشاوره های درمانی و دارویی را به بیمار داشته باشد.
 6. در صورت نیاز و پس از بررسی های اولیه لازم است بیمار برای درمان به پزشک متخصص ارجاع داده شود.
این مطلب را از دست ندهید
عفونت های پوستی ناشی از نیش حشرات

ویزیت پزشک عمومی در خانه,ویزیت پزشک عمومی در منزل,ویزیت پزشک عمومی در خانه

ویزیت پزشک عمومی در منزل برای بیماری کرونا

از وظایف پزشک عمومی در منزل، درمان بیماری های شایع مانند کرونا است و شما می توانید در صورت فراهم نبودن امکانات لازم برای مراجعه ی حضوری به بیمارستان ها و یا کلینیک های درمان، درخواست حضور پزشک عمومی را در منزل داشته باشید.

در مرحله ی اول برای تشخیص نوع و شدت بیماری، پزشک عمومی  برای شما آزمایش های لازم را تجویز می کند که در این آزمایش ها ناشتا بودن بیمار لازم نیست و نمونه ترشحات حلق و یا بینی برای بررسی های پزشکی کفایت می کند.

در این بخش به بررسی نکات مهمی درباره ی ویزیت پزشک عمومی در منزل می پردازیم که خوب است به آن توجه داشته باشید:

 1. معمولا از وظایف پزشک عمومی در منزل وصل سرم و تزریق نیست.
 2. افرادی که در مراکز خدمات پزشکی مشغول به فعالیت هستند دارای تجربه و دانش تخصصی و تحصیلات دانشگاهی می باشند به همین دلیل شما می توانید با اطمینان خاطر برای اعزام پزشک عمومی در منزل درخواست بدهید.
 3. ارائه ی خدمات پزشکی توسط مراکز و کلینیک های درمانی برای بیماران در کوتاه ترین زمان ممکن است و بیمار گرفتار اتلاف وقت و هزینه برای درمان و یا مراجعه ی حضوری نخواهد شد.
 4. معمولا کیفیت ارائه ی خدمات برای ویزیت پزشک عمومی در منزل از کیفیت مطلوب و یکسانی در تمام مناطق برخوردار است.
 5. معمولا مراکز و آژانس های ارائه ی خدمات پزشکی در منزل تمام مراحل ثبت درخواست متقاضیان را تا اعزام پزشک حمایت و پشتیبانی می کنند.

 ویزیت پزشک عمومی در منزل

حضور پزشک عمومی در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است خصوصا سالمندان و کودکان هنگام ابتلا به بیماری های مختلف قادر به تحرک و یا کمترین فعالیت ممکن برای جابه جایی و مراجعه ی حضوری به مراکز درمانی نیستند به همین دلیل ویزیت پزشک عمومی در منزل بسیار لازم و ضروری خواهد بود.

در حقیقت پزشک عمومی می تواند با بررسی دقیق وضعیت بیمار اقدام به ارائه ی  یک برنامه‌ی درمانی اصولی نماید و آن را تا مرحله ی حصول نتیجه به صورت تخصصی پیاده سازی کند.

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با عارضه ی داغی گوش

در برخی موارد پزشک برای بیمار آزمایش هایی را تجویز می کند در اینگونه موارد احتیاج به هیچ گونه نگرانی بابت مشکلات رفت و آمد به آزمایشگاه های مختلف نیست و شما  می توانید به راحتی تمام مراحل مربوط به آزمایش خود را در منزل و با حضور مجرب ترین کادر درمان انجام دهید و از نتایج این آزمایش آگاه شوید.

ویزیت پزشک عمومی در خانه,ویزیت پزشک عمومی در منزل,ویزیت پزشک عمومی در خانه

آیا ویزیت پزشک عمومی در منزل شامل بیمه می‌شود؟

شما می توانید برای کاهش هزینه های مربوط به درمان اقدام به اخذ قبض از شرکت های بیمه نمایید و با ارائه ی این گواهی از هزینه های درمان خود بکاهید.

شما برای اخذ قبض لازم برای بیمه های مربوط به درمان لازم است با شرکت های تحت پوشش این نوع بیمه در ارتباط باشید زیرا همه ی شرکت ها چنین امکانی را برای بیمه گذاران در نظر نمی گیرند.

پس از انجام ویزیت پزشک عمومی در منزل شما می توانید با ارائه ی فاکتور آن به مراکز بیمه ی تکمیلی مبلغ پرداخت شده را دریافت نمایید.

خدمت پزشک در منزل چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟

ارائه ی این خدمات در سرتا سر ایران به صورت یکسان برای مردم با توجه به شهر و محل سکونت شان انجام می شود.

فقط کافی است تا شماره ی این مراکز و مجموعه های ارائه ی خدمات پزشکی را دریافت نموده و در صورت نیاز برای اعزام پزشک عمومی با آن ها تماس بگیرید.

قطعا از اعزام پزشک در اسرع وقت به منزل تان و ارائه ی بهترین خدمات توسط متخصصان رضایت کامل را خواهید داشت زیرا پزشکان استخدام شده در این مراکز از تجربه و دانش لازم برخوردار هستند و می توانند با کیفیت بسیار مطلوب به ارائه ی خدمات مختلف پزشکی بپردازند.

در نتیجه احتیاجی به هیچ گونه دغدغه و نگرانی بابت ویزیت پزشکی عمومی در منزل برای شما وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا