مجله پزشکی

آشنایی با خدمات پزشکی در منزل

خدمات پزشکی در منزل چگونه است؟

افرادی که به دلایل مختلف مانند ابتلا به انواع بیماری های جسمی و یا روحی، همچنین مصدومیت و جراحت به دلیل تصادفات رانندگی و… توانایی مراجعه ی حضوری به کلینیک های درمان و یا بیمارستان ها را ندارند می توانند از طریق برقراری تماس تلفنی با مراکز و مجموعه های درمانی از ارائه ی خدمات پزشکی در منزل برای ویزیت بیماران برخوردار شوند.

این خدمات با کیفیتی مشابه با شرایط موجود در مراکز درمانی مختلف و حتی بالاتر از آن به متقاضیان ارائه می شود لذا مجموعه های درمانی برای خدمت رسانی به بیمارانی که شرایط و فرصت لازم برای مراجعه حضوری به پزشک متخصص را ندارند خدمات پزشکی مختلف در منزل را ایجاد کرده است.

شما می توانید در محل زندگی تان توسط مجرب ترین کادر پرستاران تحت درمان تخصصی قرار بگیرید و با خیال راحت در امنیت کامل در منزل تان معالجه شده و استراحت کنید.

از جمله مزایای خدمات پزشکی در منزل این است که بسیاری از افراد به دلیل مشکلات مربوط به شلوغی خیابان ها و رفت و آمد به مجموعه های درمانی برای رزرو نوبت همچنین صف های  طولانی درمان برای مراجعه حضوری به پزشک متخصص تمایل دارند از خدمات درمانی در منزل استفاده کنند تا در وقت، هزینه و انرژی شان صرفه جویی شود.

شما می توانید با مجموعه های پزشکی در شهرتان تماس حاصل نمایید و درخواست خود را با بیان نوع بیماری تان ثبت کنید تا در اسرع وقت تیم درمان و یا پزشک متخصص مربوط با کامل ترین تجهیزات پزشکی برای ارائه با کیفیت ترین خدمات پزشکی در منزل اعزام شوند.

خدمات پزشکی در خانه,خدمات پزشکی در منزل,مزایای خدمات پزشکی در منزل

انواع خدمات پزشکی در منزل

آشنایی با انواع خدمات پزشکی در منزل به شما مخاطبان محترم کمک می کند تا راحت تر برای اعزام کادر درمان به محل سکونت تان اقدام کنید.

۱. ویزیت در منزل توسط پزشک عمومی

معمولا کسانی که مبتلا به بیماری خاصی نباشند برای انجام معاینات معمولی می توانند از ویزیت پزشک عمومی در منزل برخوردار شوند و به راحتی بدون مراجعه ی حضوری به مطب پزشک تحت معالجه و درمان قرار بگیرند. همچنین در صورت صلاح دید پزشک عمومی برای ادامه ی فرآیند درمان و یا بستری شدن در بیمارستان اقدام کنند

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با فیزیوتراپی کمر در منزل

پزشک عمومی به بررسی و درمان بیماری هایی مانند فشار خون بالا، بیماری ایسکمیک قلب (آنژین، حمله قلبی)، آسم، بیماری کبد، مشکلات مربوط به سیستم عصبی، سکته مغزی، تشنج و …می پردازد.

ضمن اینکه از جمله مهم ترین وظایف پزشک عمومی در منزل کمک به حفظ سلامت بیمار در بیرون از محیط بیمارستان و کلینیک های درمان معرفی شده است ضمن اینکه دارو های لازم برای درمانه بیماری شما تجویز شده و در صورت تمایل برای شما درب منزل ارسال می شود.

۲. ویزیت در منزل توسط پزشک متخصص

پزشک متخصص از آموزش های پیشرفته در حوزه ی بیماری های خاص برخوردار است و معمولا به درمان اختلالات مربوط به حوزه ی مشکلات تخصصی در بیماران مانند انواع بیماری های عفونی، قلب و عروق، ارتوپد، مغز و اعصاب، گوارش، مجاری کلیوی و ادرار، مشکلات مربوط به پوست و مو و… می پردازد.

از مزایای خدمات پزشکی در منزل این است که اگر شما فرصت کافی برای مراجعه ی حضوری به مجموعه های ارائه دهنده ی خدمات پزشکی و درمانی را ندارید می توانید از طریق برقراری تماس تلفنی و یا رزرو آنلاین اینترنتی پزشک متخصص خود را انتخاب کرده و درخواست خود را ثبت نمایید تا کادر درمان بنابر تشخیص مسئولین بیمارستان در اسرع وقت به منزل شما اعزام شوند.

خدمات پزشکی در خانه,خدمات پزشکی در منزل,مزایای خدمات پزشکی در منزل

۳. فیزیوتراپی در منزل

انجام تمرینات فیزیوتراپی در منزل از جمله ارائه ی انواع خدمات پزشکی در منزل می باشد که مفید برای آن دسته از افرادی است که به دلیل کهولت سن، انواع آسیب های ورزشی، تصادفات رانندگی و..و دچار مشکلات حرکتی و اختلالات جسمی شده اند.

همچنین کسانی که توانایی و یا فرصت کافی برای مراجعه ی حضوری به مجموعه های ارائه دهنده ی خدمات پزشکی را ندارند می توانند از امکان برگزاری جلسات فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند.

این مجموعه ها با اعزام مجرب ترین فیزیوتراپیست ها به درمان اختلالات و مشکلات جسمی حرکتی شما می پردازند بدون آنکه احتیاج به حضور در بیمارستان ها و یا مجموعه های ارائه دهنده خدمات فیزیوتراپی در بیرون از منزل تان داشته باشید.

معمولا مجموعه های ارائه دهنده ی خدمات پزشکی در منزل از جمله فیزیوتراپی به صورت تخصصی بر اساس جنسیت بیمار برای حفظ امنیت خاطر متقاضیان در صورت تمایل، فیزیوتراپیست مخصوص خانم و آقا را در اسرع وقت به منزل تان اعزام می کنند.

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با خدمات رادیولوژی در منزل

انواع فیزیوتراپی های ارائه شده در منزل به شرح زیر است:

 1. فیزیوتراپی زانو
 2. فیزیوتراپی مچ پا
 3. فیزیوتراپی دست
 4. فیزیوتراپی کمر
 5. فیزیوتراپی سکته مغزی
 6. فیزیوتراپی عصبی
 7. فیزیوتراپی ارتوپدی
 8. فیزیوتراپی قلبی ریوی
 9. فیزیوترارپی سالمندن
 10. فیزیوتراپی کودکان
 11. فیزیوتراپی آسم
 12. فیزیوتراپی گردن
 13. فیزیوتراپی پارکینسون

خدمات پزشکی در خانه,خدمات پزشکی در منزل,مزایای خدمات پزشکی در منزل

۴. آزمایش در منزل

افرادی که به دلایل مختلف امکان مراجعه ی حضوری به آزمایشگاه ها را برای انجام نمونه گیری های مربوط به خون، ادرار یا  مدفوع  را ندارند می توانند از طریق ثبت درخواست شان از شرایط سرویس آزمایش در منزل توسط تیم کادر درمان مجرب برخوردار شوند که از جمله مهم ترین مزایای خدمات پزشکی در منزل محسوب می شود.

زیرا همانطور که گفته شد بسیاری از افراد توانایی و فرصت کافی برای حضور در آزمایشگاه های تخصصی را برای انجام نمونه گیری های لازم ندارند بنابراین استفاده از امکان ارائه ی انواع خدمات پزشکی در منزل مانند گرفتن آزمایش بسیار کاربردی و مفید است.

ضمن اینکه شما می توانید از داشتن شرایط بهداشتی لازم برای گرفتن آزمایش مانند استفاده از ماسک و دستکش توسط پرستار، سرنگ و پد الکل استریل و… اطمینان داشته باشید.

۵. آمبولانس خصوصی

بیمارانی که به دلیل حاد بودن شرایط فیزیکی شان لازم است تا به بیمارستان و یا سایز مراکز درمان منتقل شوند لازم است از ارائه ی خدمات آمبولانس خصوصی استفاده نمایند.

زیرا معمولا این دسته از بیماران به دلیل شدت بیماری و وجود علائم خطرناک در بدن شان هر گونه اشتباه و یا حرکت اضافه بدن آن ها ممکن است منجر به مرگ شان شود لذا برای تامین آرامش خاطر و سلامت این دسته از افراد بهتر است با مجموعه های ارائه دهنده خدمات پزشکی در منزل تماس حاصل نمایید و درخواست آمبولانس خصوصی را برای انتقال بیمارتان داشته باشید.

شما می توانید درخواست تان را از طریق تماس تلفنی و یا ثبت اینترنتی همچنین استفاده از اپلیکیشن های ارائه دهنده  خدمات پزشکی در منزل ثبت نمایید تا در اسرع وقت کادر درمان برای انتقال بیمار شما به بیمارستان اعزام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا