گوش حلق و بینی

آیا بعد از عمل جراحی بینی امکان مرگ وجود دارد؟

طبق مطالعات انجام شده همیشه درصد نسبتا بالایی از افرادی که برای عمل های جراحی مختلف بیهوش می شوند احتمال مرگ آن ها وجود دارد به صورت کلی هر عمل جراحی حتی اگر توسط مجرب ترین پزشکان جراح انجام شود احتمال به هوش نیامدن فرد وجود دارد. مثلا در عمل جراحی راینوپلاستی پر طرفدار ترین نوع عمل جراحی بینی نیز مانند سایر عمل های جراحی، احتمال خطر مرگ در افراد وجود دارد.

عوامل افزایش‌ دهنده‌ ی احتمال مرگ در عمل بینی

همانطور که گفتیم خطر احتمال مرگ در همه انواع جراحی هایی که احتیاج به بیهوشی کامل دارد امکان پذیر است اما عواملی، احتمال مرگ در جراحی بینی را افزایش می دهد این عوامل به شرح زیر است:

  1. داشتن بیماری هایی مانند: ابتلا به دیابت، اختلالات سیستم تنفسی و سابقه‌ی اعتیاد و یا کشیدن سیگار
  2. سن افراد
  3. میزان وزن قبل از عمل جراحی در خطر احتمال مرگ در جراحی بینی موثر است. همچنین این مطلب درباره کسانی که اضافه وزن شدید و یا ضعف بدنی و لاغری مفرط دارند وجود دارد.
  4. باید افراد قبل از اقدام به عمل جراحی بینی از سلامتی بدن خود اطمینان حاصل نمایند تا از خطرات احتمالی به هوش نیامدن بعد از عمل جراحی جلوگیری شود.

علت مرگ در جراحی بینی,مرگ در عمل جراحی بینی,مرگ زیر عمل جراحی بینی

شایعترین عوامل مرگ بر اثر عمل جراحی بینی چیست؟

در این مطلب می خواهیم شما را با علت مرگ در جراحی بینی آشنا کنیم:

  1. بر اساس آخرین مطالعات پزشکی معمولا افرادی که مبتلا به بیماری خاص هستند مانند فردی که سابقه ی بیماری های عفونی را دارد و هنوز هم به صورت کامل درمان نشده است، نسبت به فردی که سالم است احتمال خطر مرگ در او بیشتر است.
  2. در بیشتر موارد، مشاهده شده است خطر عوامل مرگ در جراحی بینی برای افرادی که از فعالیت بدنی مناسبی برخوردار هستند در مقایسه با افرادی که تحرک کمی دارند، بعد از عمل جراحی بینی بیشتر است.
  3. به صورت کلی توصیه می کنیم قبل از اقدام به عمل جراحی بینی، آزمایش های لازم را جهت بررسی سلامتی خود داشته باشید و بعد از تایید پزشک معتمد نسبت به سلامتی خود، اقدام به جراحی کنید.

لازم به ذکر است مصرف دخانیات و کشیدن سیگار از عوامل، همچنین داشتن اعتیاد به مواد مخدر از عوامل مرگ در عمل جراحی بینی است.

  1. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید اگر شما بعد از عمل جراحی به سختی و در مدت زمان طولانی و بیشتر از حد معمول به هوش آمده اید این عامل می تواند در عمل های جراحی دیگر نیز با احتمال بیشتری در به هوش نیامدن برای شما تکرار شود..
  2. یکی عوامل مرگ در عمل جراحی بینی، آسیب های جدی داروهای بیهوشی در بدن می باشد که باعث ایجاد هایپرترمی بدخیم است که عامل مهمی در به وجود آمدن اختلال در زمان به هوش آمدن فرد می باشد.
این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با عارضه ی داغی گوش

علت به وجود آمدن این اختلال در بدن این است که بدن به دارو های بیهوشی واکنش منفی نشان داده است و در این مرحله مهارت های یک متخصص بی هوشی در اتاق عمل می تواند تا حد زیادی از درصد احتمال خطر مرگ بعد از عمل جراحی بینی را کاهش دهد.

  1. در صورتی که برای عمل جراحی بینی، تحقیق و بررسی های لازم را برای انتخاب مناسب ترین پزشک جراح بینی انجام دهید شما می توانید با خیال راحت اقدام به عمل جراحی کنید. به صورت کلی خطرات تهدید کننده برای به هوش نیامدن در عمل جراحی بینی بسیار کم است

آیا می توان خطر مرگ زیر عمل جراحی بینی را کاهش داد؟

باید در پاسخ به این سوال بگوییم هر اندازه که بتوان به صورت دقیق و قطعی خطر احتمال تصادف در رانندگی را پیش بینی کرد و تخمین زد خطر احتمال مرگ در جراحی بینی را نیز می توان با قطعیت کامل اعلام کرد.

بیان چنین موردی به صورت دقیق و حتمی وجود ندارد اما آنچه که ثابت شده هر قدر که میزان تجربه و مهارت پزشک جراح شما بیشتر باشد، خطر احتمال مرگ در عمل جراحی بینی و یا به وجود آمدن هرگونه مشکل احتمالی در جراحی کاهش می یابد.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که حتما علاوه بر تحقیق و بررسی در مورد پزشک جراح ماهر و با تجربه از بهداشت و تکمیل بودن تجهیزات پزشکی بیمارستانی که می خواهید در آن برای عمل جراحی بستری شوید، اطمینان کافی به دست آورید زیرا که معمولا در بیمارستان هایی با سطح خدمت رسانی ضعیف به بیماران، احتمال ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه ها، سیستم تهویه مناسب و بیهوشی وجود دارد و همین عامل باعث احتمال مرگ در جراحی بینی می شود.

این مطلب را از دست ندهید
گلو درد شدید چیست؟ | علائم و راه‌ های درمان گلو درد

علت مرگ در جراحی بینی,مرگ در عمل جراحی بینی,مرگ زیر عمل جراحی بینی

علت به هوش نیامدن بعد از عمل بینی چیست؟

دلایل زیادی برای به هوش نیامدن افراد بعد از عمل جراحی وجود دارد مثلا افرادی که دارای ناراحتی های قلبی، اختلالات کلیوی، بیماری های مربوط به دستگاه گوارش و عملکرد نامناسب غدد درون ریز و همچنین آسیب های مربوط به مغز و اعصاب هستند،  بدن آن ها به دارو های بیهوشی واکنش منفی نشان می دهد.

بنابراین خطر احتمال مرگ برای این دسته از افراد افزایش چشمگیری می یابد به همین دلیل این دارو ها باید توسط پزشک ماهر به میزان معین برای فرد تزریق شود.

آیا عمل بینی گوشتی خطرناک است؟

کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند انگیزه شان را در اقدام به عمل جراحی،  باریک کردن قسمت انتهایی بینی بیان می کنند. پزشک جراح با انجام اقداماتی روی تیغه میانی و ضخیم غضروف بینی، این ناحیه را باریک تر می کند.

در صورتی که پزشک جراح مقدار بیشتری از آنچه لازم است را از این ناحیه بردارد علاوه بر ایجاد ظاهری نامناسب می تواند زمینه ساز بسیاری از مشکلات پوستی برای فرد در آینده شود. ضمن اینکه ممکن است اختلالات جبران ناپذیری در سیستم تنفسی فرد ایجاد کند.

نتیجه گیری

از شایع ترین و پر طرفدار ترین عمل های جراحی زیبایی در عصر حاضر عمل راینو پلاستی و یا همان جراحی بینی است که طبق بررسی های انجام شده درصد نسبتا بالایی از افرادی که اقدام به عمل جراحی بینی کرده اند رضایت داشته و دچار مشکلات جدی پس از عمل جراحی در سلامتی خود نشده اند.

اما اگر شما قصد جراحی بینی خود را دارید حتما از پزشک جراح خود و بیمارستانی که قصد دارید در آن بستری شوید اطمینان کامل حاصل نمایید زیرا که عامل بسیار مهمی در کاهش خطرات احتمال مرگ جراحی بینی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا