کودکان و أطفال

بهترین متخصص روانشناسی کودک

هر فردی از دوران کودکی شخصیت و رفتارش تعیین می ‌شود، بنابراین می‌ توان گفت کودکی به ‌عنوان زمان شکل ‌گیری شخصیت معرفی می‌ شود که هر فردی قبل‌ از بچه ‌دار شدن باید بتواند با نحوه تربیت کودکان آشنا شود تا فرزندی با درک و فهم بالا را تربیت کند.

هر فردی می‌ تواند با مراجعه به مشاور و متخصص روانشناسی کودک از همان روزهای ابتدایی با نحوه تربیت کودکان آشنا شود تا در آینده مشکلی در رفتار کودکان آن ‌ها مواجه نشود، به ‌همین علت در ادامه مطالب اطلاعات مناسبی را در مورد متخصص روانشناسی کودکان در اختیار شما قرار می ‌دهیم.

مشاوره تلفنی و حضوری با متخصص روانشناسی کودک

امروزه والدین ممکن است با مشغله‌ های بسیار زیادی مواجه باشند و حتی شلوغ بودن شهر به والدین اجازه نمی‌ دهد که حضوری به مراکز روانشناس کودک مراجعه کند به‌ همین علت از طریق مشاوره‌ های تلفنی اطلاعات مورد نیاز را برای تربیت کودک خود به دست می آورند.

هر کودکی ممکن است مانند بزرگسالان با تنش‌ ها و دغدغه‌ های زیادی مواجه باشد که برای درک این مشکلات و حل آن‌ ها بهتر است کودک خود را با یک متخصص روانشناس آشنا کنید تا فرد مشاور بتواند با صحبت کردن به آرامش روحی و روانی فرزند شما کمک کند.

متخصص روانشناسی کودک,متخصص روانشناسی کودکان,مشاوره روانشناسی کودک

هنگام مراجعه به متخصص روانشناس کودک

هر کودکی خصوصیات، ویژگی و رفتار خاص خود را دارد که ممکن است این رفتار با ویژگی‌ هایی که والدین آن ها در نظر دارند کاملا متفاوت باشد که می ‌تواند مشکل ‌هایی را ایجاد کند، بنابراین هنگام ایجاد مشاهده بعضی از رفتارهای بد کودکان می ‌توانید با متخصص روانشناسی کودکان مشورت کنید.

این مطلب را از دست ندهید
آشنایی با پرستاری کودک در منزل

زمانی ‌که رفتارهایی چون بهانه‌ گیری، لجباز بودن، عدم تمرکز، بیش ‌فعالی، عصبانیت، پرخاشگر بودن، زورگویی، گریه کردن، دروغ گفتن، خجالتی بودن، موشکافی در مورد موضوعات جنسی و مشکل در ارتباط برقرار کردن را مشاهده کردید می ‌توانید به متخصص روانشناسی کودک مراجعه نمایید.

متخصص روانشناسی کودک,متخصص روانشناسی کودکان,مشاوره روانشناسی کودک

زمینه‌ های فعالیت متخصص روانشناس کودک

روانشناسان کودک در زمینه ‌های مختلفی مشغول به فعالیت هستند که شامل اوتیسم کودک، بیش‌ فعالی، پرخاشگری کودکان، کم رویی و خجالتی بودن کودکان، شب‌ ادراری و سؤالات جنسی می ‌شود.

بیش فعالی کودک

گاهی اوقات کودکان با مشکل بیش ‌فعالی مواجه هستند که این موضوع می ‌تواند برای اطرافیان ناراحت‌ کننده باشد، بیش فعالی به این معنی است که کودک هیچ‌ گونه آرامشی ندارد و مدام در حال جنب ‌و جوش می ‌باشد، بنابراین تمرکز خود را برای یادگیری از دست می‌ دهد که تحت این شرایط والدین کودک می ‌توانند به‌ صورت حضوری با متخصص روانشناسی کودکان بیش فعال ارتباط برقرار کنند تا به آرامش کودک آن‌ ها کمک نماید.

اوتیسم کودک

اوتیسم به رفتاری اطلاق می‌ شود که کودک هیچ‌ گونه تمایلی به برقراری ارتباط با هم‌ سن و سال ‌های خود ندارد و همیشه گوشه‌ گیر است، حتی تنها یک کلمه خاص را تکرار می ‌کند که در این شرایط متخصص روانشناسی کودکان اوتیسم می تواند به شما کمک کند.

سوالات جنسی کودک

یکی از مهم ترین مواردی که در زمان زندگی کودکان رخ دهد ایجاد سؤالات جنسی  است که تحت این شرایط کودک به ‌دنبال جواب سوالات خود است و مسائل مختلفی را مورد بررسی قرار می ‌دهد که در این شرایط والدین به‌ هیچ‌ وجه نباید غفلت کنند، به این معنی که کودکان خود را به مسیر درست هدایت نماید که متخصص روانشناس کودک می ‌تواند به آن‌ها کمک زیادی نماید.

این مطلب را از دست ندهید
متخصص روانشناسی کودکان

متخصص روانشناسی کودک,متخصص روانشناسی کودکان,مشاوره روانشناسی کودک

خجالت و کمرویی در کودک

هیچگاه کمرویی کودکان را نادیده نگیرید، چرا که این مشکل باعث منزوی شدن کودک در آینده خواهد شد که برای رفع این مشکل بهتر است چند جلسه مشاوره را با متخصص روانشناسی کودکان پشت سر بگذارید.

پرخاشگری کودکان

گاهی اوقات کودکان با پرخاشگری مواجه می‌ شوند که می‌ تواند علل مختلفی داشته باشد. در بسیاری از مواقع رفتار نادرست والدین باعث پرخاشگری کودکان می شود، بنابراین تحت این شرایط حتما باید به متخصص روانشناس کودک مراجعه کرد.

شب ‌ادراری کودک

کودکان زیادی با مشکل شب ‌ادراری مواجهه هستند که معمولا به پسر بچه‌ ها مرتبط می‌ شود و برای رفع آن باید در ابتدا به پزشک مراجعه کنید و کمک گرفتن از روانشناس کودک می‌ تواند تا حدودی به رفع این مشکل کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا